JCI South Bohemia
Erasmus pro mladé podnikatele
JCI Czech Republic
JCI South Bohemia
JCI South Bohemia
JCI South Bohemia

JCI South Bohemia podporuje organizaci HAIMA a Dětskou hematoonkologii NCB, a.s.

Náš svět aneb setkání Dětské hematoonkologie NCB,a.s. a jejich přátel

Když se asi před 50ti lety začaly léčit děti s nádorovým onemocněním, šlo o choroby s nejhorší prognózou vůbec. Oddělení, která se podílela na této terapii patřila k těm nejsmutnějším a nejvíce zatěžujícím pro děti, rodiče i personál, umíralo 80% nemocných dětí.

S výzkumem a vývojem v medicínské oblasti, kam patří nové léky, nové přístroje, nové chirurgické postupy, nové postupy v radioterapii i podpůrné léčbě se poměr obrátil, dnes se vyléčí v průměru 80% dětských hematoonkologických pacientů.

V České republice spolupracuje celkem 8 center, které se věnují péči o dětské hematoonkologické pacienty. K těmto centrům patří i Dětská hematoonkologická stanice v Nemocnici České Budějovice,a.s. Je specializována na léčbu pacientů s nádorovými i nenádorovými onemocněními krve a zajišťuje, ve spolupráci s centry v Praze a Brně, podpůrnou a paliativní péči o děti se solidními nádory od narození do 19ti let věku.

Ročně stanicí českobudějovické dětské hematoonkologie projdou desítky dětí s nádorovým onemocněním, např. leukémie, nádory mozku a další, dále pak stovky dětí s nenádorovými onemocněními krve, kam patří hemofilie, poruchy srážení krve, chudokrevnost a jiné.

Tyto děti v důsledku velice náročné léčby musí trávit týdny, často i měsíce v nemocnici, kde díky dlouholeté podpoře občanského sdružení HAIMA České Budějovice, které je registrováno od 17.6.1999, můžeme „sterilní“ a neosobní nemocniční podmínky přetvářet na přechodný domov, aby děti a jejich doprovod co nejméně pociťovali odloučení od rodiny a přátel. Snažíme se vytvářet nadstandardní podmínky pro všechny pacienty a jejich rodiče.

Pro mnohé naše pacienty a jejich rodiny se za dlouhodobé a opakované hospitalizace stává personál a spolupacienti na stanici jejich druhou rodinou, kterou opakovaně navštěvují v rámci ambulantních kontrol a následné dispenzarizace, a to po dlouhá léta. Často jsme od pacientů a hlavně rodičů slyšeli prosby o setkání v rámci neutrální půdy a ve větším měřítku. Rozhodli jsme se je vyslyšet.

Historicky první setkání, které jsme nazvali „Náš svět aneb setkání Dětské hematoonkologie NCB a jejich přátel“ se koná 6.9.2014 v areálu rybníku Štilec nedaleko obce Kamenný Újezd.

Pro všechny jsou připravené soutěže, které prověří schopnost spolupráce, sportovní zdatnost i logické myšlení. Průběh dne oživí a zpestří zábavu například děti z lidové školy umění, módní přehlídka a historický šerm. Po celý den si budou moci všichni zájemci vyzkoušet svoji zručnost při práci ve tvořivých dílnách.

Věříme, že naši „noví“ pacienti zde na chvíli zapomenou na špatné chvíle strávené v nemocnici a ti již „dávno“ odléčení pacienti jim budou inspirací a dodají jim nové síly a naději v boji s těmito zákeřnými chorobami.

Všichni se na toto setkání velmi těšíme, protože v dnešní době je obor dětské hematoonkologie oborem optimistickým, který má velké úspěchy v terapii a který má hodně „našich dětí“, ale už i „našich vnoučat.“

Text poskytla MUDr. Ivana Hojdová v souvislosti s akcí „Náš svět“, která se konala 6.9.2014.
V případě zájmu a ochoty pomoci jakýmkoli způsobem, nás, prosím, kontaktujte přes náš kontaktní formulář, případně přímo na webových stránkách sdružení www.haima.cz. Děkujeme.

haima-tomasek_a_peta.jpg
pozvánka

Archiv akcí

Prohlídka TC Kuboušek

22. 02. 2018

Obchodní zástupce a servisní partner významných výrobců zařízení na výrobu plastových výrobků, robotických zařízení a …

JCI Pinec

07. 01. 2018

Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok! Proto jsme nelenili a …

JCI Vánoce dětem

15. 12. 2017

Termín:15.12. a 22.12.

Advent 2017 jsme pomohli prodejem charitativní polévky na náměstí v Českých Budějovicích …

Staň se členem

Staň se členem

Newsletter a novinky

Přihlaste se k odběru:

© 2016 JCI South Bohemia, z.s., Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webových stránek: Creative Studio s.r.o.
Redakční systém: 4site CMS